RSS feed for stijnh

stijnh has logged 114 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Friend

Friend

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Night

Dark Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Skin So Soft

A Skin So Soft

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
A Separation

A Separation

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Original Sin

Original Sin

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Story of Us

The Story of Us

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Karl Meltzer: Made to Be Broken

Karl Meltzer: Made to Be Broken

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Pig

Pig

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The House

The House

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Heartbreaker

Heartbreaker

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Beary Tales

Beary Tales

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Gook

Gook

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Louis Theroux's LA Stories

Louis Theroux's LA Stories

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
A New High

A New High

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
What's With Wheat?

What's With Wheat?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry