RSS feed for stijnh

stijnh has logged 94 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
100 Days of Loneliness

100 Days of Loneliness

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
There is a Light

There is a Light

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fermented

Fermented

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jo Koy: Live from Seattle

Jo Koy: Live from Seattle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Equals

Equals

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Disorder

Disorder

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gary Gulman: It's About Time

Gary Gulman: It's About Time

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Strangers in the Night

Strangers in the Night

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blight

Blight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Valley Uprising

Valley Uprising

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry