Ava has logged 54 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster High: Friday Night Frights

Monster High: Friday Night Frights

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Liam Does Stuff: The Movie

Liam Does Stuff: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Seagull on The Sims 4

The Seagull on The Sims 4

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

×
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Read the review Edit this entry  
22
Monster

Monster

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
Edit this entry  
21
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Lolita

Lolita

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waiting...

Waiting...

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Autism: The Musical

Autism: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
Read the review Edit this entry