Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster

Monster

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Father Stu

Father Stu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry