• Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Promare

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Stained Club

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Niandra

    ★★

  • Mirai

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ½

  • Westwood: Punk, Icon, Activist

    ★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War Machine

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★