• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • The Green Knight

  • Annette

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • A Glitch in the Matrix

  • Pretend It's a City

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Man in the Woods

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Comedy Store

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Build the Wall

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • s01e03

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Shiva Baby

  • The Hunt

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★★

  • Minari

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

  • Subject to Review

    ★★★★★

  • Mister America

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Zeroville

    ★★

  • Calm with Horses

    ★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★★