Stockton2Vlone has logged 318 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Edit this entry  
21
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Milius

Milius

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
De Palma

De Palma

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bushwick

Bushwick

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Predator

Predator

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
The Third Man

The Third Man

1949
×
Read the review Edit this entry  
24
Zeroville

Zeroville

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Starman

Starman

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Where the Green Ants Dream

Where the Green Ants Dream

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
Edit this entry  
16
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
Read the review Edit this entry