• Don't Look Up

    ★★★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Official Competition

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • D.P.

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • The Call

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Spiritwalker

    ½

  • Voice of Silence

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Not a Word

  • Night in Paradise

  • Tenet

    ★★★★½

  • There is an Alien Here

    ★★★

  • #Alive

    ½

  • Me and Me

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Nuclear Family

    ★★★★

  • I Don’t Fire Myself

    ★★★

  • Intermission

    ★★★½

  • All Hands on Deck!

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Time to Hunt

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Hitman: Agent Jun

    ½

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Felicità

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Ashfall

    ★½

  • Start-Up

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Sole mio

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★½

  • Jazzy Misfits

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • By Quantum Physics: A Nightlife Venture

    ½

  • Tazza: One Eyed Jack

    ★★½

  • The Bad Guys: Reign of Chaos

    ½

  • First Goodbyes

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Capture

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The House of Us

    ★★★½

  • The Battle: Roar to Victory

    ★★½

  • The Divine Fury

  • EXIT

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½