Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Edit this entry  
14
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
04
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Edit this entry