Sort by

stormgrass has logged 65 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Code Rush

Code Rush

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Troll

Troll

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
Next Door

Next Door

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sisters

Sisters

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
19
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
House of Maxwell

House of Maxwell

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★
Edit this entry  
08
F@ck This Job

F@ck This Job

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry