Sort by

stormgrass has logged 27 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Murderer

American Murderer

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Age of Cannibals

Age of Cannibals

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Actual People

Actual People

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mara

Mara

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Separation

Separation

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Read the review Edit this entry