Sort by
  • A Million Miles Away

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Hijack

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Class of '09

    ★★★

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Tiny Beautiful Things

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • A Storm for Christmas

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Spirited

    ★★½

  • The English

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • The Devil's Hour

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Prey

  • Black Bird

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • We Own This City

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Ipcress File

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Living

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Stay Close

    ★★★

  • Anxious People

    ★★★½

  • The Silent Sea

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½