Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bodies

Bodies

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Child

Dear Child

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hijack

Hijack

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Class of '09

Class of '09

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy Living

Easy Living

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Queen Charlotte: A Bridgerton Story

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tiny Beautiful Things

Tiny Beautiful Things

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vigil

Vigil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bluebeard's Eighth Wife

Bluebeard's Eighth Wife

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Storm for Christmas

A Storm for Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry