• Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★½

  • Men

    ½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • Ambulance

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • The Promised Neverland

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Puparia

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Opera

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Bruised

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

  • Bloodshot