Sort by

Storm has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mudblood: Part Two

Mudblood: Part Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mudblood: Part One

Mudblood: Part One

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Biking Borders - eine etwas andere Reise

Biking Borders - eine etwas andere Reise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lorena, Light-footed Woman

Lorena, Light-footed Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trader

The Trader

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Adam: The Prophet

Adam: The Prophet

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Adam: The Mirror

Adam: The Mirror

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Bad President - All My Sh*t

Bad President - All My Sh*t

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Bad President - Oil Spill

Bad President - Oil Spill

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zygote

Zygote

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
God: City

God: City

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cooking with Bill: Sushi

Cooking with Bill: Sushi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cooking with Bill: Smoothie

Cooking with Bill: Smoothie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cooking with Bill: PrestoVeg

Cooking with Bill: PrestoVeg

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cooking with Bill: Damasu 950

Cooking with Bill: Damasu 950

×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Firebase

Firebase

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Rakka

Rakka

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry