RSS feed for eve
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whack World

Whack World

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry