strangeloveD has logged 668 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vitti d'arte, Vitti d'amore

Vitti d'arte, Vitti d'amore

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Near Death

Near Death

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Marrying Kind

The Marrying Kind

1952
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Model and the Marriage Broker

The Model and the Marriage Broker

1951
×
★★★
Edit this entry  
16
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★½
Edit this entry  
16
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Today We Live

Today We Live

1933
×
★★
Edit this entry  
16
Tiger Shark

Tiger Shark

1932
×
★★½
Edit this entry  
16
The Criminal Code

The Criminal Code

1930
×
★★★
Edit this entry  
16
Heimat Is a Space in Time

Heimat Is a Space in Time

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Material

Material

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Comincerà tutto un mattino: io donna tu donna

Comincerà tutto un mattino: io donna tu donna

1978
×
Edit this entry  
16
Cattiva

Cattiva

1991
×
★★
Edit this entry  
16
A Girl Called Jules

A Girl Called Jules

1970
×
★★
Edit this entry  
16
Crazy for Football - Matti per il calcio

Crazy for Football - Matti per il calcio

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Mister Roberts

Mister Roberts

1955
×
★★½
Edit this entry  
16
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
The Giants

The Giants

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Scalfari. A Sentimental Journey

Scalfari. A Sentimental Journey

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Delirio a due

Delirio a due

1967
×
★★★
Edit this entry  
01
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sign of the Lion

Sign of the Lion

1962
×
★★★½
Edit this entry  
01
Vogliamoci troppo bene

Vogliamoci troppo bene

1989
×
★★
Edit this entry  
01
The Jungle Book

The Jungle Book

1994
×
★½
Edit this entry  
01
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★
Edit this entry  
01
Defend My Love

Defend My Love

1956
×
★★½
Edit this entry  
01
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Pearl Jam Twenty

Pearl Jam Twenty

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Night and Day

Night and Day

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
Love Before Breakfast

Love Before Breakfast

1936
×
★★½
Edit this entry  
01
Il cattivo poeta

Il cattivo poeta

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Pino

Pino

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Lovely Boy

Lovely Boy

2021
×
★½
Edit this entry  
01
To Live

To Live

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Manuel

Manuel

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Menocchio the Heretic

Menocchio the Heretic

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Stonebreaker

The Stonebreaker

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Predators

The Predators

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Thou Shalt Not Hate

Thou Shalt Not Hate

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Mamma Ebe

Mamma Ebe

1985
×
★½
Edit this entry