• Dune

    ★★★★★

  • Peeping Tom

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dark City

    ★★★★★

  • The Man from Earth

    ★★★★½

  • Cool Hand Luke

    ★★★★

  • Strange Days

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★