street has logged 101 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Long Island Cannibal Massacre

The Long Island Cannibal Massacre

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cannibal Campout

Cannibal Campout

1988
×
Edit this entry  
31
New Drug City

New Drug City

1985
×
Read the review Edit this entry  
31
Under Cover

Under Cover

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Demon Within

Demon Within

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
Edit this entry  
30
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Twisted Issues

Twisted Issues

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killers

Killers

2014
×
★★
Edit this entry  
30
The Dead Next Door

The Dead Next Door

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★½
Edit this entry  
29
Macabre

Macabre

2009
×
★½
Edit this entry  
28
Night Killer

Night Killer

1990
×
Edit this entry  
28
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Premonition

The Premonition

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dagon

Dagon

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Animal

Animal

2014
×
Edit this entry  
26
Husk

Husk

2011
×
Edit this entry  
26
The Sect

The Sect

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Church

The Church

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Himiko

Himiko

1974
×
Edit this entry  
25
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trauma

Trauma

1993
×
★½
Edit this entry  
24
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Kristy

Kristy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Day of the Reaper

Day of the Reaper

1984
×
Read prior review Edit this entry  
23
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
Read prior review Edit this entry  
22
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Basement

The Basement

1989
×
★★
Edit this entry  
21
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
Edit this entry  
20
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
Junior

Junior

1985
×
Edit this entry  
19
Devil Returns

Devil Returns

1982
×
Edit this entry  
19
Night Caller

Night Caller

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Coldblooded

Coldblooded

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lipstick

Lipstick

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★
Edit this entry  
17
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★½
Edit this entry  
17
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★
Edit this entry