• The Lion King

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Nun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Alpha

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Calibre

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Adrift

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Arizona

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★½

  • Beast

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • The Rider

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • I Am Legend

    ★★★

  • 28 Weeks Later

    ★★★