Served Ice Cold has logged 59 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Casper

Casper

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry