• Barbie

  • The Last Train to New York

    ½

  • Super Mario Bros.

  • Laid-Back Camp Movie

  • Rise

  • The Northman

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ½

  • Both Me and Him are the Grooms

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Hypnogogia

  • The Batman

    ★★★★★

  • Life Is But a Dream

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Bubble

    ★★★★½

  • Twenty Five Twenty One

  • Love and Leashes

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • 踊り子

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★★

  • Cryptoland

    ½

  • American Girl

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • This Is How We Roll

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

  • The Heike Story

  • Yuni

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Dug Days

  • Candyman

    ★★★★

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Sonny Boy

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★