Sort by

StreetsAhead55 has logged 97 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Parade

Death Parade

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Parade

Death Parade

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Death Parade

Death Parade

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Haibane Renmei

Haibane Renmei

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haibane Renmei

Haibane Renmei

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Haibane Renmei

Haibane Renmei

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Girls' Last Tour

Girls' Last Tour

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girls' Last Tour

Girls' Last Tour

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Girls' Last Tour

Girls' Last Tour

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terror in Resonance

Terror in Resonance

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terror in Resonance

Terror in Resonance

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Terror in Resonance

Terror in Resonance

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Minutes

Minutes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Us Funny

Us Funny

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Native Stand Up

Native Stand Up

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stop

The Stop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marty Hearts Kate

Marty Hearts Kate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cory Comes to Christmas

Cory Comes to Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parent Teacher

Parent Teacher

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rise

Rise

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Dorohedoro: Bonus Curse

Dorohedoro: Bonus Curse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Disappearance of Nagato Yuki-chan

The Disappearance of Nagato Yuki-chan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swallowtail Butterfly

Swallowtail Butterfly

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry