Sort by

Justin Wiese has logged 393 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Light the Fuse… Sartana Is Coming

Light the Fuse… Sartana Is Coming

1970
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
She Freak

She Freak

1967
×
★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Red Coat

Red Coat

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
18
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cover Up

Cover Up

1949
×
★★★
Edit this entry  
17
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Faceless

Faceless

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadly Illusion

Deadly Illusion

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
Day of the Cobra

Day of the Cobra

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Ghost Patrol

Ghost Patrol

1936
×
★★
Edit this entry  
05
Invisible Ghost

Invisible Ghost

1941
×
★★★½
Edit this entry  
04
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Touch of Her Flesh

The Touch of Her Flesh

1967
×
★★★½
Edit this entry  
02
High Crime

High Crime

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blind Alley

Blind Alley

1939
×
★★★
Edit this entry  
01
The Will To Provoke: An Account Of Fantastic Schemes For Initiating Social Improvements

The Will To Provoke: An Account Of Fantastic Schemes For Initiating Social Improvements

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Daddy and the Muscle Academy

Daddy and the Muscle Academy

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
Born to Win

Born to Win

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Night of the Iguana

The Night of the Iguana

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
White Cannibal Queen

White Cannibal Queen

1980
×
★★½
Edit this entry  
25
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★
Edit this entry  
24
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★★
Edit this entry  
21
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Death Force

Death Force

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dark August

Dark August

1976
×
★★★½
Edit this entry