Sort by

Justin Wiese has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Survival Quest

Survival Quest

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
The Diabolical Dr. Z

The Diabolical Dr. Z

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Incident

The Incident

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Raw Justice

Raw Justice

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Down Periscope

Down Periscope

1996
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★
Edit this entry  
16
Legion

Legion

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Shattered

Shattered

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Street Justice

Street Justice

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★
Edit this entry  
12
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★
Edit this entry  
09
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★
Edit this entry  
07
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Fear

The Fear

1995
×
★★
Edit this entry