Sort by

Blake has logged 277 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Final Cut: Ladies and Gentlemen

Final Cut: Ladies and Gentlemen

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The Retirement Plan

The Retirement Plan

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Retribution

Retribution

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sitting in Bars with Cake

Sitting in Bars with Cake

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Engineer

The Engineer

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
SuperBob

SuperBob

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strays

Strays

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
The Dive

The Dive

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Package

The Package

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tribe

The Tribe

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seneca: On the Creation of Earthquakes

Seneca: On the Creation of Earthquakes

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jade

Jade

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Corner Office

Corner Office

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trancers

Trancers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
Read the review Edit this entry  
11
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry