• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★