Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry