Blaine has logged 17 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry