StrudelNoCream has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Machine

Mean Machine

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry