Sort by

tyler has logged 221 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Parson's Widow

The Parson's Widow

1920
×
Read the review Edit this entry  
11
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
09
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Defending Santa

Defending Santa

2013
×
Edit this entry  
07
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Good Guy

The Good Guy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry