RSS feed for Thomas
  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Kumaré

    ★★★

  • John Carter

    ★★★

  • The Woman in Black

    ★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • Haywire

  • The Muppets

  • The Adventures of Tintin

  • Hugo

  • Moneyball

  • Rampart

    ½

  • Drive

  • Melancholia

    ★★★★

  • The Tree of Life

  • The Artist

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★

  • Midnight in Paris

  • Win Win

  • Bullhead

    ★★★

  • Sound of My Voice

    ★★★★

  • The Tempest

    ★★

  • 13 Assassins

    ★★★★½

  • Black Swan

  • Inception

  • Avatar

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • The Place Promised in Our Early Days

    ★★★★½

  • The Matrix

  • The Thin Red Line

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • Beverly Hills Cop

    ★★★½

  • The Last Unicorn

    ★★★★★

  • Blade Runner

  • Tess

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Annie Hall

  • Barry Lyndon

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Young Frankenstein

    ★★★★★

  • Death Wish

    ★★★★

  • Notorious

    ★★★★