Sort by

Stuart has logged 89 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Fanny: The Right to Rock

Fanny: The Right to Rock

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
07
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Invitation to a Murder

Invitation to a Murder

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Holiday on the Buses

Holiday on the Buses

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
That Riviera Touch

That Riviera Touch

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Bat

The Bat

1959
×
★★★★
Edit this entry  
12
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Portable Door

The Portable Door

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Godfathers of Hardcore

The Godfathers of Hardcore

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★★
Edit this entry  
07
Carry On Henry

Carry On Henry

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
06
George & Mildred

George & Mildred

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Bargee

The Bargee

1964
×
★★★
Edit this entry  
01
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Press for Time

Press for Time

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Edit this entry  
14
Rising Damp

Rising Damp

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
08
White Cargo

White Cargo

1973
×
★★★
Edit this entry  
06
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Plane

Plane

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry