Sort by

Stu has logged 29 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Broken City

Broken City

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
BALLiSTIC

BALLiSTIC

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Milk

Milk

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dog

Dog

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't

Don't

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yardie

Yardie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry