Sort by

Liam has logged 53 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kolobos

Kolobos

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Howling III

Howling III

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pelts

Pelts

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sanctimony

Sanctimony

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry