Sort by

StuSmallz has logged 25 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry