Sort by

Bryan has logged 158 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry