Sort by

Rasmus has logged 34 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hairdresser's Husband

The Hairdresser's Husband

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Resort

Last Resort

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Edit this entry  
02
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry