• Control

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • VFW

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Hypnotic

  • Escape from New York

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • 24 Hour Party People

    ★★

  • The Vigil

    ★½

  • Idle Hands

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★½

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • The Guilty

    ★★★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★