• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Double Dad

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Epistolar

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★½

  • Togo

    ★★★

  • The Bonfire of Destiny

    ★★★★

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • After

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Plagues of Breslau

    ★★★½

  • Aquaman

  • Peppermint

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Going in Style

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★½

  • The Shack

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • La La Land

  • Bad Moms

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Carrossel: O Filme

    ★★★★★

  • Momentum

  • Focus

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • Till Luck Do Us Part 2

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • 127 Hours

    ★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Proposal

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Hostel

  • Pride & Prejudice

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Bad Boys II

    ★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • A Dog's Will

    ★★★★★