Sort by

styliana has logged 302 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
12
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
11
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
Edit this entry  
11
Fingersmith

Fingersmith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry