• Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The One You're With

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★½

  • Sightless

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Peninsula

    ★½

  • The F**k-It List

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★½

  • Unsettling Scenes

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Take 42

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½