• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Voyagers

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★