Sort by

Robin has logged 40 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Edit this entry  
26
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trans List

The Trans List

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
18
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Warlock

Warlock

1989
×
Edit this entry