• Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Oink

    ★★★

  • Incredible But True

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • Met Mes

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Anne+: The Film

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Good Boss

    ★★

  • Squid Game

  • Kate

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Judgement

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • France

    ½

  • Paris, 13th District

    ★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • It Rains

    ★★★½

  • Do Not Hesitate

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★½

  • Even Mice Belong in Heaven

  • Army of the Dead

  • Yab Yum

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Mitra

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

  • Death to 2020

  • The Forgotten Battle

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • The Comeback Trail

  • First Love

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Becoming Mona

    ★★★½

  • Soul

  • Zappa

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Supernova

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Apples

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Life as It Should Be

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Peninsula

  • #Alive

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • To See You Again

    ★★★½