RSS feed for Keith
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jobs

Jobs

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Carl, My Childhood Symphony

Carl, My Childhood Symphony

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rikki og Maendene

Rikki og Maendene

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wallander – Prästen

Wallander – Prästen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bug

Bug

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bedside Dentist

Bedside Dentist

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Line of Duty: The F.B.I. Murders

In the Line of Duty: The F.B.I. Murders

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Krokodillerne

Krokodillerne

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Canyons

The Canyons

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Peter von Scholten

Peter von Scholten

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bananas

Bananas

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bastards

Bastards

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Words

The Words

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cake

Cake

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adore

Adore

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wallander - Cellisten

Wallander - Cellisten

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1864

1864

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cashback

Cashback

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Süskind

Süskind

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wallander 17 - Tjuven

Wallander 17 - Tjuven

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Incendies

Incendies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gigantic

Gigantic

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Wallander 16 - Kuriren

Wallander 16 - Kuriren

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Itsi Bitsi

Itsi Bitsi

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy, Happy

Happy, Happy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Reunion

The Reunion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wallander 15 - Skulden

Wallander 15 - Skulden

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Celebrity

Celebrity

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Drifting Clouds

Drifting Clouds

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★
Read the review Edit this entry