• 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Courier

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Line of Duty

    ★★

  • Mareld

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Funhouse

    ★★

  • Black and Blue

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★½

  • The Last Full Measure

    ★★★

  • Kill Chain

    ★★★

  • The Jesus Rolls

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jexi

    ★★

  • Valhalla

    ★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Scare Package

    ★½

  • Code 8

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Ride Like a Girl

    ★★★½

  • Madness in the Method

    ★★

  • The Wave

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • The Perfect Patient

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Zeroville

    ★½

  • VFW

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • The Song of Names

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Proxima

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★