Sort by

Aaron has logged 35 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Regeneration

The Regeneration

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Primary

Primary

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry