Aaron has logged 50 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Altered States

Altered States

1980
×
Read the review Edit this entry  
30
River of Grass

River of Grass

1994
×
Edit this entry  
30
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
Read the review Edit this entry  
30
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lenny

Lenny

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
Edit this entry  
24
Aparajito

Aparajito

1956
×
Edit this entry  
24
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
Read the review Edit this entry  
23
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★
Edit this entry  
21
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
Edit this entry  
17
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
Edit this entry  
17
The Moment of Truth

The Moment of Truth

1965
×
★★★
Edit this entry  
16
Effects

Effects

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Wild

Wild

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Woodshock

Woodshock

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
Edit this entry  
06
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Witness

Witness

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
Read the review Edit this entry  
04
The Dead

The Dead

1987
×
Edit this entry  
04
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice Adams

Alice Adams

1935
×
Edit this entry  
02
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ten

Ten

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Tommy

Tommy

1975
×
Read the review Edit this entry  
01
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry