Sort by

Aaron has logged 55 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
Read prior review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Casque d'Or

Casque d'Or

1952
×
Edit this entry  
26
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
Edit this entry  
26
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
25
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Senso

Senso

1954
×
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
Edit this entry  
24
The Reader

The Reader

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heat and Dust

Heat and Dust

1983
×
Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
Edit this entry  
18
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
Edit this entry  
18
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
Edit this entry  
16
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Head

Head

1968
×
Read prior review Edit this entry  
13
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Cobra

King Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
Read the review Edit this entry  
05
Big Night

Big Night

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
Starlet

Starlet

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
Edit this entry